Majáles Ostrava letos oslaví 25. výročí od svého vzniku a my jsme hrdným partnerem.

Narozdíl od většiny Majálesů v České republice je stále pořádán studentskou organizací, a to konkrétně studenty z Vysoké školy Báňské – Technické univerzity Ostrava a Ostravské univerzity.

Tato studentská organizace si říká younie a Majáles není jedinou akcí, kterou tahle parta pořádá. V průběhu roku pořádají například Vítání prváků, Bloody Halloween, Studentský ples nebo charitativní akce, jako je například Zápis do kostní dřeně.

Pro tento rok Majáles změnil místo konání. Uskuteční se na Slezkoostravském hradě. Hlavním a pro younii zásadním důvodem je přání, aby se odlišili od dalších festivalů v Ostravě. V Dolní oblasti je dnes skoro každý festival a areál je již spíše zajímavý pro mimoostravské.

Návštěvníci se mohou těšit na čtyři hudební scény a přes dvacet šest vystoupení. Přijede například MIG 21, Ben Cristovao, Sto Zvířat, Paulie Garand a Kenny Rough nebo undeground rap Sodoma Gomora.

Areál Slezkoostravského hradu se pro návštěvníky otevírá v pátek od 14:00. Lístek bude na místě k dispozici za 299 Kč. Více informací na www.majalesostrava.cz