Zpět na seznam

VÝSTAVA KE SVĚTOVÉMU A KONTINENTÁLNÍMU POHÁRU

V úterý 5. června u nás slavnostně zahájila provoz unikátní výstava ke Světovému a Kontinentálnímu poháru. Expozice se nachází v prvním patře centra. 

Unikátní artefakty, sběratelské předměty i historické exponáty zaměřené na královnu sportu, atletiku, najdete na jednom místě. Až do 9. září 2018 bude zdarma přístupná denně od 10 do 20 hodin.

Exhibice obsahuje na dvě stovky artefaktů z historie atletiky, historie, která sahá od starověkých olympijských her až po současnost. Výstavu spojují dohromady texty, fotografie i videa na ploše 260 metrů čtverečních moderního nákupního centra a zábavního komplexu.

První část výstavy je nazvána „Atletika od starověku až do konce 19. století“ a přináší předměty již z 5. století před naším letopočtem a (dle názvu pochopitelně) až do konce devadesátých let předminulého století. Sleduje počátky a rozvoj našeho sportu po téměř dva a půl tisíce let.

Položky – včetně mincí, medailí, programů, knih a periodik – byly věnovány pro kolekci IAAF jihoamerickou asociací CONSUDATLE. Nejstarší kontinentální atletická asociace na světě oslavila sté výročí svého založení v roce 2018 mimo jiné právě tím, že poskytla pro sbírku 100 předmětů, které symbolizují oněch 100 let její existence.

Druhá část exhibice se zaměřuje na Světový pohár IAAF, který se poprvé uskutečnil v roce 1977, a jeho následníka – Kontinentální pohár IAAF – který byl založen v roce 2010 a koná se každé čtyři roky.

Mezi vystavené položky patří programy, plakáty, knihy, startovní čísla a dresy či jedna z trofejí Světového poháru IAAF. Exponáty pocházejí z archivů IAAF a také z osobních darů sportovců, včetně ambasadorů letošního Kontinentálního poháru IAAF.

Další akce v Karolině

Akce centra

NOVINKA: SNÍDANĚ V KASKÁDĚ
od 8. 2. 2019

Jak nejlépe začít den? Posedět si na vejcích nebo si zakřupat čerstvým pečivem v Kaskáda Restaurantu. Snídaně se valí do Karoliny!

Číst více
Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.